Neohodnotené

DL-PA

Jediné účinné prírodné analgetikum. DL-PA je dnes u nás už veľmi známy prípravok. Je určený všetkým, kto trpia bolesťami alebo depresiou.

Skladem
Kód: 455
€12,70
Kategória: Doplnky stravy

Bez bolesti je život zasa krásny

D-PA tlmí činnosť enzýmu, ktorý odbúrava opiáty, v dôsledku čoho sa množstvo opiátov v mozgu zvyšuje. L-PA slúži ako zdroj k výrobe nervových prenášačov dopamínu, adrenalínu a ďalších. Fenylalanín je esenciálna aminokyselina, vyskytuje sa v ľudskom organizme, ale ľudský organizmus si ju nedokáže vyrobiť, a preto musí byť do organizmu dodávaná potravinami alebo výživovými doplnkami. Jedná sa o základný stavebný kameň veľa neurotransmiterov. Poznáme dve formy fenylalanínu – L-forma a D-forma. DLPA je kombinácia oboch foriem, ktorá využíva ich unikátne vlastnosti a účinnosti. Vhodné je užívať DL – fenylalanín spolu s vitamínom C a vitamínom B6, ktoré sú dôležité pro jeho využitie.

.

Účinky:

  • zvyšuje produkciu telesných opiátov (endorfínov apod.), ktoré blokujú vnímanie chronickej bolesti
  • priaznivo pôsobí na psychické a fyzické rozpoloženie
  • dodáva energiu zvýšením hladín dopamínu a adrenalínu
  • mierni poruchy nálad a depresívne stavy
  • obmedzuje bolesť kĺbov, chrbtice, svalov a šliach

Dávkovanie:   

1 kapsule  3x – 4x denne (najlepšie 20 – 30 minút po jedle), balenie vystačí na 14 dní. Pri depresívnych stavoch menej alebo nárazovo. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Začne pôsobiť nejskôr po 14 – 20 ti hodinách, dávku je potrebné rovnomerne rozložiť po troch hlavných jedlách.

Zloženie:

  • hlavná účinná látka: D-fenylalanín (D-PA): 187,5 mg
  • L-fenylalanín (L-PA): 187,5 mg
  • želatína: 80 mg

Nežiadúce účinky: doposiaľ neboli žiadne objavené

Upozornenie:
Nie je určený deťom do 15 rokov, tehotným a dojčiacim ženám a fenylketonurikom, osobám trpiacim cukrovkou a rakovinou kože.  Nepôsobí proti akútnej (signálnej) bolesti. Prípravok pôsobí najskôr po 14-20 hodinách.  Po využívaní 1 balenia je žiadúce užívanie prerušiť. Účinky užívania môžu pretrvávať niekoľko dní, ale i veľa týždňov. Pri návrate bolesti sa s užívaním začne znova. DL-PA se výborne znáša so všetkými analgetikmi a antiflogistiky (NSAIDs). Neslúži ako náhrada pestrej stravy.

Balenie obsahuje:

Počet kapsulí v 1 balení: 50 ks (22,7 mg)

 

 

 

Späť do obchodu