Neohodnotené

L-Tryptofan

L-Tryptofan je prípravok s čistou prírodnou látkou rovnakého názvu. Jeho existencia v organizme je dosť zásadná, zaisťuje totiž psychickú pohodu a odolnosť.

Momentálně nedostupné (>5 ks)
Kód: 437
€12,90
Kategória: Doplnky stravy

Totálna psychická vyrovnanosť 

L-Tryptofan patrí medzi esenciálne aminokyseliny, čo znamená, že si ich náš organizmus nevie sám vytvoriť, ale prijíma ich zo stravy.  Tryptofan sa v krvnom obehu mení na serotonín. Mení sa na neho tak, že sa cez mozgovú bariéru dostane do mozgu, kde se na neho za prítomnosti pyridoxínu (vitamínu B6) premení. Serotonín je biologicky aktívna látka. Má význam ako prenašač nervových vzruchov v centrálnom nervovom systéme. Tu sa podiela na procesoch, ktoré ovplyvňujú našu náladu a psychický stav vôbec. Nedostatok spôsobuje zmenu nálady, depresiu, poruchy spánku, podráždenosť vedúcu až k agresivite. Serotonín môže ovplyvňovať v niektorých prípadoch i vznik a priebeh migrény.

Zákazníčka Pavla Kusendová píše: „Váš Tryptofan pomáha tak skvelo, že sa smútok neprehĺbi do depresie, ktorá by znemožnila vstať z postele. Myslím, že by i pre veľa starších osamelých ľudí bol požehnaním. Nemá tlmiace účinky a umožňuje ďalej dobrú mozgovú činnosť. Prosím, ponúknite ho i seniorkám a seniorom, ktorí nemajú počítač. 

Účinky:

  • slúži na dosiahnutie psychickej rovnováhy, vnútorného pokoja
  • zvyšuje hladinu serotonínu v mozgu
  • slúži na dosiahnutie pocitu pohody, keď sa človeku nedostáva
  • pôsobí proti depresiám, poruchám nálady, úzkostiam, strachu, vnútornému nepokoju: poskytuje psychické uvoľnenie
  • zmierňuje poruchy spánku a zaspávanie, prehlbuje plytký spánok
  • odstraňuje abstinenčné príznaky pri odvykaní fajčenia, alkoholu a iných závislostí
  • bráni nutkaniu sa prejedať

Dávkovanie: 

1-3 kapsule denne medzi jedlami (naraz na poloprázdny žalúdok) a najlepšie večer. Osoby liečené psychiatrom alebo neurológom by mali užívanie vopred konzultovať s lekárom. Väčšinou je účelné užiť časť alebo celú dávku L-tryptofanu krátko pred spaním.  Balenie vystačí približne na mesiac.

Zloženie:

  • L-tryptofan 180 mg
  • želatína: 65 mg

Nežiadúce účinky: dosiaľ neboli žiadne objavené. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku, aby nedošlo k predávkovaniu. Bolo zistené, že pri predávkovaní môže spôsobovať poškodenie pečene či rakovinu žlčníka či tlstého čreva.

Upozornenie:

L-tryptofan nie je určený deťom ani tehotným ženám. Prípravok L-tryptofan neužívajte pri známej precitlivelosti na niektorú zložku prípravku.  L-tryptofan nesmejú užívať ľudia trpiaci rakovinou, ľudia, ktorí trpia nedostatočnou funkciou pečene či ľadvín. V odporúčanej dávke prípravok L-tryptofan neznižuje bdelosť, ani nevyvoláva spánok. Dlhodobé užívanie konzultujte so svojim lekárom. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy.

Balenie obsahuje:

  • Počet kapsulí v 1 balení: 60 ks (14,7 g)

 

 

Späť do obchodu