Neohodnotené

Okuliare pre svetelnu terapiu Retimer

 

Svetelná terapia, pri ktorej môžete robiť takmer čokoľvek - jesť, pratovať, učiť sa, pracovať na PC. 

SVETOVÁ NOVINKA

Skladem (>5 ks)
Kód: 821
€217
Re Timer Portable Light Therapy Box
Novinka Tip
ZADARMOZADARMO

Okuliare na svetelnú terapiu svietia po zapnutí trvalým svetlom, ktoré je umiestnené v oblúku okuliarov. Chýba vám motivácia? Cítite pokles energie? Cítíte sa duševne zle? Máte neustále chuť na jedlo? Alebo menšiu chuť na sex? Ste po ránu malátni? Probúdzate se ráno príliš skoro? V tom prípade určite svetelnú terapiu začnite používať – všetko  sa zlepší. Okuliare na svetelnú terapiu vyrovnávajú deficity súčasného industriálneho spôsobu života: nepravideľnosť biorytmov, nedostatok slnečného svitu na jeseň a v zime, umelé osvetlenie.

Pozor - nezamieňať si svetelnú terapiu s AVS prístrojmi : tie majú oveľa širšie využitie a princíp je úplne odlišný! 

Hlavné účinky svetelnej terapie: 

lepšia a vyváženejšia nálada, relaxácia, vnútorné  upokojenie, eliminácia stresu a únavy, nárast energie, vyššia koncentrácia, lepšia kvalita spánku a náprava nespavosti, zvýšenie mentálnj výkonnosti, redukcia depresií, úprava jetlag a ďalšie.

Aktuálne i zvýšenie produkcie vitamínu D, ktorý má súvislosť s covid-19!

Viac o účinkoch TU

 

Prevedenie

Stlačením tlačidla pri zapnutí si navolíte intenzitu svetla, v dvoch krokoch. Najnižšia intenzita sa odporúča použiť 60 minút (potom sa prístroj sám vypne), polovičná intenzita 30-45 minút. Môžete samozrejme aj kratší čas - záleží, čoho chcete dosiahnuť a záleží i na pocite. 

Pri používaní máte otvorené oči, zelené svetlo svieti z prístroja zospodu.

Môžete mať nasadené aj okuliare alebo čočky. 

Môžete si nastaviť výšku položenia okuliarov na nose, vďaka posuvnému nosníku.

 

Balenie obsahuje: prístroj, nabíjací USB kábel (do PC) + USB koncovku (do siete), pevný škrupinový obal, látkovú taštičku, návod.

Parametre: prístroj váži iba cca 50 gramov. Úroveň jasu: 315-500 luxov. Vlnová dĺžka: 500 nm (nanometrov).

Nabíjjanie: nabíja sa pomocou USB kábla, jedno nabitie vydrží cca na 5 hodín prevádzky.  

 

Odporúčaný čas

Pre najlepšie účinky sa v nie letných mesiacoch (v našom podnebnom pásme) odporúča používanie každý deň, minimálne 20-30 minút. Jednako však i len 10 minút, zvlášť po ránu, má celkom jednoznačný vplyv napríklad na zlepšenie nálady a nárast energie. 

 

Vývoj

Na vývoju sa podielali odborníci z niekoľkých oborov a celý projekt vznikol na základe niekoľkých stoviek klinických štúdií o vplyve  svetla na organizmus. Ďalšie klinické štúdie boli vykonané priamo s prístrojom. Tie potvrdili účinky najmä na zlepšenie spánku a elimináciu depresií a úzkosti. 

Názor významného českého psychiatra na svetelnú terapiu (fototerapiiu): Účinok je výrazný u 70–90 % chorých s SAD (sezónna afektívna depresia – občas ju zažije takmer každý dospelý). Plná remisia sa objavuje po fototerapii už po 1–2 týždňoch aplikácie. Jej použitie je bezpečné, avšak efekt pretrváva iba krátko po dobe aplikácie.

Doc. MUDr. Ján Praško, CSc.

 

 

Späť do obchodu