Neohodnotené

Neuroset 4

Neuroset 4 slúži na zlepšovanie psychickej kondície. Trénujete s ním aktívne mozog a mentálne funkcie.  Najmä napravuje ADHD, učí relaxovať a koncentrovač sa. NOVINKA jeseň 2022!

Do 30 dní (>5 ks)
Kód: 1057
€408
1068 neuroset 4 1
Novinka Tip

Neuroset 4: domáci EEG biofeedback prístroj

Prístroj na zlepšovanie duševnej kondície a schopností mozgu, najmä na nácvik relaxácie uvoľnenia a koncentrácie. Neuroset 4 je nástupcom predošlých modelov fungujúcim na rovnakom principe. Zdravé hranie hier na mobile alebo PC! 

Čo je to metóda (EEG) biofeedback a jej porovnanie s AVS prístrojmi - TU.

 

Ako sa Neuroset používa?

Nainštalujete si do mobilného telefóna alebo PC špeciálnu aplikáciu (hry) Neuroset, nasadíte si na hlavu prístroj, ktorý snímá vašu mozgovú aktivitu a hrajete hry – nikoliv myšou, ale iba  vlastnou mysľou, vlastnou myšlienkou. Tak zlepšujete podľa danej aplikácie činnosť mozgu a trénujete ju.

 

Upozornenie: 

A/ Neuroset musíte najskôr cez bluetooth spárovať s vašim zariadením (mobilný telefón, tablet, PC...). Dôležité informácie ohľadom tejto konektivity a kompatibility Neurosetu s Vaším zariadením nájdete v závere tejto stránky. 

B/ Aplikácie (hry) nie sú súčasťou prístroja! Aplikácie pre mobilné telefóny si sami siahnete z GooglePlay (Android) alebo z AppStore (iOS-  Apple) - zoznam aplikácií nájdete v návode. Aplikácie pre PC nájdete TU.

C/ Domáci EEG biofeedback prístroje vstúpili vo známosť najmä ako pomôcka na nápravu ADHD. Jednako táto rozšírená informácia nie je úplne presná v dvoch smeroch:

1/ Ich primárnym účelom je vlastný tréning psychickej kondície a mentálneho nastavenia a to najmä v oblasti relaxácie (naučiť sa uvoľňovať) a koncentrácie (naučiť sa sústrediť dlho a bez napätia). Pri týchto tréningoch dochádza k mnohým ďalším druhotným efektom a jedným z nich je i (spontánna) náprava ADHD. 

2/ Pre nápravu ADHD existuje ešte ďalšia neurotechnologická metóda, s cielenejšimi a rýchlejšimi účinkami na nápravu ADHD, najmä so Sadou programov ,,Náprava ADHD" (ďalej širšími možnosťami využitia): AVS prístroje/technológie. Porovnanie AVS technológie a EEG domáceho biofeedback prístroja TU (Čo je to biofeedback). 

 

V čom je Neuroset unikátny?

 • EEG biofeedback prístroj na domáce použitie, pre laikov (samozrejme aj pre zdravotných profesionálov, odborníkov).
 • Cenovo dostupný.
 • Otvorený systém: umožňuje používať rôzne aplikácie v oblastiach merania EEG, tréningu mozgu a mysle. 
 • Je veľmi jednoduchý na používanie - preto je určený pre akýchkoľvek laikov všetkého veku, od detí po seniorov, ktorí chcú trénovať svoju mentálnu výkonnosť.
 • Používajú ho a odporúčajú aj zdravotnícky profesionáli, napr. psychologické poradne, psychológovia, koučovia alebo terapeuti ADHD.
 • Okrem samotného tréningu umožňuje väčšina hier (aplikácií) i zaznamenať a zrovnávať výsledky (vaše osobné zlepšovanie alebo porovnanie s inými).

Čo všetko Vám Neuroset poskytne?

Neuroset slúži na zlepšovanie činnosti mozgu a mysle. Trénuje mozog a mentálne funkcie a tak zlepšuje duševnú kondíciu – podobne ako fyzické cvičenie udržuje telesnú kondíciui. Cielene ide podľa jednotlivých aplikácií zlepšovať a nacvičiť najmä schopnosť RELAXÁCIE (meditácia, uvoľnenie od stresu) a KONCENTRÁCIE. Sprostredkovane potom Neuroset zlepšuje všetky kognitívne funkcie, celkovú mentálnu kondíciu, najmä bystrosť, mentálne reakcie, kreativitu, schopnosť rozhodovania, pamäť, duševnú sviežosť, zlepšuje výsledky v mentálnych a matematických úlohách a školských testoch.

Zvyšuje psychickú výkonnosť, vytrvalosť, odolnosť voči stresu – po dostatočnom tréningu napríklad dokážete duševne pracovať dlhšie a budete menej podliehať stresorom. Neuroset pomáha napravovať poruchy školských dovedností – ADHDmozgové dysfunkcie, syndróm hyperaktivity (ĽMD, ADDH). Jeho ,,klinické" verzie sa  pre nápravu ADHD používajú (spolu s AVS prístrojmi) ako hlavná bezfarmaková metóda. Sprostredkovane slúži ako prevencia duševných chorôb, ako je demenciaAlzheimerova choroba a Parkinsonova choroba

 

Kompatibilita/konektivita:

Výrobca procesorových čipov použitých v Neurosetu 4 (jihokorejská firma) uvádza veľmi široké spektrum zariadení (PC, tablety, mobilné telefóny), s ktorými ide Neuroset  používať. V praxi to však vždy neplatí, najmä kvôli odlišným vnútorným nastaveniam operačných systémov, najmä blokovanie externých prístrojov (Windows, Android) v Ázii a u nás. Následne sa ešte jedná o kompatibilitu samotných aplikácií (hier) s PC a taktiež ich spárovania cez bluetooth (aplikácie vyrábajú rôzni výrobcovia. Z týchto dôvodov sme Neuroset 4 testovali niekoľko mesiacov  slovenskom prostredí, najmä na PC.

 

Kompatibilita s PC, operačný systém Windows:

Neuroset 4 sa prejavil ako plne kompatibilný s operačnými systémy Windows XP, 7, 8, 10 (Home i Pro), Vista.  

 

Kompatibilita s mobilními telefónmi a tabletmi, operačný systém Android:

Neuroset 4 sa prejavil ako plne kompatibilní s veľa mobilními telefónmi obstaranými v SR, so systémom Android 2.3 a vyššie.  

 

Kompatibilita s mobilními telef´pnmi a tabletmi, operačný systém iOS (Apple):

Neuroset 4 sa prejavil (i podľa informácií výrobcu) ako plne kompatibilní so zariadeniami: iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8/8 Plus, iPhone 7/7 Plus, iPhone SE, iPhone 6s/6s Plus, iPhone 6/6 Plus, iPhone 5s/5c/5. Väčšinou sa prejavil  ako plne kompatibilný i s vyššimi verziami iPhone. Ďalej iPad Pro (12.9 inch), iPad Pro (10.5 inch) iPad Pro (9.7 inch), iPad mini 4, iPad Air 2, iPad mini 3, iPad Air, iPad mini 2, iPad (3. a 4. generácie).

 

Kompatibilita s počítačmi Mac: 

V českom a slovenskom prostredí sme túto variantu vôbec netestovali, podľa výrobcov čipov a aplikácií by mal byť Neuroset 4 kompatibilný so systémom OSX 10.8 a vyššie. 

 

Kompatibilita bluetooth:
 • Bezproblémovo funguje väčšina mobilných telefónov a tabletov so systémom Android a notebookov, ktoré majú väčšinou vlastný kvalitný bluetooth funkciu.
 • U PC záleží na tom, či má svoju spoľahlivú funkciu bluetooth alebo nie. Pokiaľ má PC funkciu bluetooth nespoľahlivú, alebo ju vôbec nemá, musíte si dokúpiť USB bluetooth adaptér! (Nájdete ho v obchodoch s elektronikou, vyberiete aj podľa verzie Windows, ktorú máte vo svojom PC). S tým potom funguje Neuroset väčšinou dobre. 

 

Dôležité upozornenie:

Vzhľadom na to, že konektivita a nastavenie operačných systémov a funkcia bluetooth na vašich zariadeniach sa môže líšiť od štandardu Neurosetu 4 a štandardu jednotlivých aplikácií k Neurosetu, nenesieme zodpovednosť za správnu funkciu bluetooth a plnú konektivitu Neurosetu 4 na Vašich zariadeniach. 

U mobilných telefónov (Android i iOS), tabletov, notebookov a u PC s priemerne kvalitnou bluetooth funkciou, nebýva v praxi s pripojením Neurosetu k zariadeniam problém. V najhoršom prípade napríklad nefunguje jedna z viacerých aplikácií, alebo spojenie bluetooth nie je vždy kvalitné, občas vypadáva. Problémy môžu nastať v prípade mobilných telefónov a ďalších zariadení nezakúpených v SR alebo u veľmi neštandardných, okrajových zariadení (špeciálne typy notebooku apod.)  

 

Doplnkové informácie

 • Prístroj nemá žiadne zdravotníé obmedzenia.
 • Určené pre deti od 5 rokov.
 • Upraviteľná čelenka na rôzne obvody hlavy - celkom obvod 40 cm.
 • Sníma mozgové vlny v celej škále hladín vedomia.
 • Prístroj má zabudovanú dobíjateľnú batériu (Lithium 3.7V, 160mAH) a dobíja sa USB káblom z PC alebo zo siete. 
 • Nízká hmotnosť: 40 gramov.
 • Kompatibilné s bluetooth EBR.
 • Čas nabíjania: 1:30 hod.
 • Výdrž batérie v režime ,,standby": 7-8 hodín.
 • Výdrž batérie pri prevádzke: 4-5 hodín.

 

Balenie obsahuje:

 • Jednotka - prístroj Neuroset 4
 • Tlačený návod na inštaláciu a obsluhu (v českom jazyku)
 • Dobíjací kábel
 • Krabica (obal)

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Späť do obchodu