Neohodnotené

Masér očí Basic

Prístroj pre masáž očného okolia - verzia BASIC: relaxácia, akútne zlepší zrak, zbaví oči únavy, lepší spánok, kozmetická starostlivosť, prevencia očných vád.

 

Skladem (>5 ks)
Kód: 770
Značka: Galaxy
€129

Prístroj pre masáž očného okolia masíruje oblasť okolo očí, až k  spánkom. Jedná sa o tlakovú masáž, ktorá sa používa v masérskej praxi. Na tomto princípe pôsobí technika shiatsu (v preklade ,,tlaková masáž"). Prístroj má relaxačné i unikátne zdravotné účinky, pôsobí spostredkovane na duševnú činnosť. V dnešnej dobe, kedy sú oči namáhané stále viac (práca na PC, sledovanie mobilných telefónov, umelé osvetlenie), je tento spôsob regenerácie veľmi prospešný, až revolučný. Je vhodný pre odstránenie únavy, zlepšenie spánku, regeneruje oči, zvlášť osobám, ktoré často sledujú monitory PC a mobilného telefónu. Opravdová, jednoduchá, prirodzená  a účinná pomoc pre väčšinu ľudí.

Prístroj je určený pre domáce aj profesionálne použitie.

 

Účinky:

 • Relaxácia: uvoľňovaním partií hlavy, ktoré sú v dnešnej dobe u väčšiny ľudí preťažené, dochádza k toľko potrebnej relaxácii. Táto relaxácia je somatická, ale do veľkej miery i duševná (spojené nádoby, oblasť hlavy). 
 • Lepší spánok: hlboká relaxácia s týmto prístrojom, ktorého  súčasťou je relaxačná hudba, má krásný efekt pre zaspávanie a navodenie kvalitného spánku.
 • Kozmetická opatera: režim, ktorý používa nahrievanie, vyhladzuje pleť okolo očí.
 • Zdravotná prevencia: časť významných lekárov a štúdií uvádza, že príčinou očných vád ako je šedý či zelený zákal, je zatuhnutie, čiže nedostatočná relaxácia svalov v oblasti očí (resp. už od chrbtových šijových svalov a väzov počínajúc). Masáž a prokrvenie týchto partií prístrojem je tá najlepšia prevencia proti vadám zraku. Zo shiatsu a tlakových masáží je tiež známe, že zlepšujú akékoľvek očné vady, vrátane toľko rozšírenej krátkozrakosti a ďalekozrakosti. 
 • Pomáha u pseudo-myopatie a asthenopie.

 

Z testovania:

Nepochybovali sme (Galaxy) o prospešnosti takéhoto prístroja do dnešnej doby a masážny efekt bol tiež podľa očakávania dobrý. Ale prekvapil nás veľmi silný relaxačný efekt, a to aj na psychiku. Väčšina testujúcích zažila podobne silnú relaxáciu  ako u AVS prístrojov, niekedy aj silnejšiu. Použitie pred spaním často spôsobovalo neodbytný príjemný relaxačný nástup spánku. 

Ďalšie príjemné prekvapenie sa odohralo v zlepšení videnia. Síce len krátkodobo, ale v nadpolovičnej väčšine užívatelia cítia, resp. pozorujú po použití prístroja na masáž zlepšenie zraku, pokiaľ majú krátkozrakosť nebo ďalekozrakosť. Pretrváva to kratšiu dobu, maximálne hodiny.

Režimy, možnosti:

Prístroj obsahuje päť režimov, ktoré si môžete ľubovoľne zvoliť: celková relaxácia, hlboká relaxácia, mierna relaxácia k aktívnej činnosti, relaxácia zlepšujúca prokrvenie (pleť), zaspávanie/spánok. V týchto režimoch sa určitým spôsobom (podľa princípov masáží) strieda inteligentná tlaková masáž, prehrievanie a vibračná masáž.  Každý režim trvá 15 minút, prístroj môžete samozrejme odložiť a vypnúť aj skôr.
K tomu hraje hudba (v prístroju), ktorú môžete i vypnúť. Pri vypnutí hudby z prístroja si prípadne môžete pustiť do reproduktorov svoju hudbu z prehrávača, počujete ju pri masáži dobre. 

 

Rozdiely medzi Masérem očí Basic a Premium:

Masér očí Premium, na rozdieľ od verzie Basic, obsahuje:

 • vhodnejší a prispôsobivejší tvar - možné použiť aj pre deti (menšiu hlavu)
 • vylepšené režimy
 • jednoduchšie ovládanie (dotykový displej s kontrolkami)
 • príjemnejší materiál vnútornej části (ktorá dolieha na tvár)
 • nižší hluk
 • funkcia bluetooth - môžete si do prístroja pustiť vlastnú hudbu z mobilného telefóna (a iných zariadení)
 • vyššia cena (163 eur oproti 129 eur u verzie Basic) 

 

Nové zistenia a možnosti!

Okrem zákazníkov-samoužívateľov začalo prístroj používať a podrobne testovať niekoľko masérov a fyzioterapeutov a poskytujú priebežne spätnú väzbu (viď tiež foto):

1/ Skúsenosti potvrdili definitívne, že sa po použití prístroja zlepšuje zrak. Cítí to väčšina ľudí s vadami ako krátkozrakosť, ďalekozrakosť (a ďalšími), kedy bezprostredne po použití lepšie vidia - obzvlášť, pokiaľ mali oči unavené. Následne sa opäť (po hodinách?) vracajú samozrejme oči do ,,normálu" - takže masírovať by ich to chcelo častejšie.

2/ Maséri objavili ďalšiu možnosť využitia a síce  v masáži tváre (prípadne i iných častiach tela, kde ide prístroj nasadiť). Ale tvár považujú za dôležitú, pretože tam je tlaková masáž veľmi vhodná a robí sa s prístrojom dobre. Postup: posunujte prístroj od očí dolu a nechajte ho masírovať v polohe, ktorá je vám príjemná alebo užitočná. Táto masáž (tváre) má samozrejme zdravotné účinky príslušné danému miestu, ale taktziež má vplyv na kvalitu pleti, pretože prekrvuje a stimuluje lymfu (chtelo by to samozrejme pravidelne, častejšie). Bez ohľadu na to, že zrovna masáž tváre je jedna z najpríjemnejších.

3/ Lymfatické uzliny. Pokiaľ si nasadíte prístroj na krk, budete masírovať (hlavné) lymfatické uzliny. Lymfatický systém ide masírovať po celom tele, používa sa k tomu buď ručná masáž alebo ,,lymfomasážne" nohavie alebo celý oblek. No jednako hlavné lymfatické uzliny sa nachádzajú na krku.    

 

Ovládanie:

Prístroj sa ovláda jednoducho jedným veľkým tlačidlom (nahmatáte ho aj keď máte prístroj nasadený). Prístroj sa nabíja USB káblom, buď z PC alebo zo zásuvky (z elektrickej siete). Na jedno nabitie vydrží niekoľko hodín prevádzky. Prístroj sa dá zaklapnúť, teda zložiť (očnice k sebe) na minimálnu úspornú veľkosť.

Výroba:

Prístroj je z hľadiska spracovania veľmi kvalitný. Jedná sa už o niekoľký model v poradí - výrobcom je zavedená ázijská spoločnosť (HongKong), ktorá sa zabýva vývojom a výrobou len niekoľkých málo prístrojov pre domácu relaxáciu a medicínu. Výhradným dovozcom do ČR a SR je spoločnosť Galaxy.

Balenie obsahuje:

 • prístroj
 • návod (originál Galaxy, v češtine)
 • nabíjací USB kábel + USB koncovku
 • obal (krabicu)

Zdravotné odporúčania:

 • Očné vady ako krátkozrakosť, ďalekozrakosť, tupozrakosť a ďalšie a nosenie okuliarov alebo očných šošoviek nie je na závadu (avšak s nimi ho nepoužívajte!).
 • Osoby s citlivou pokožkou, alergickou dermatitídou na tvári a podobnými problémami, používajte prístroj citlivo.
 • Osoby trpíaci migrénou a osoby po chirurgickom zákroku očí, osoby trpiace šedým alebo zeleným zákalom, osoby s oddelenou sietnicou alebo obdobnými očnými vadami: používanie môže byť pre tieto vady prospešné, ale poraďte sa nejskôr so svojim lekárom..

 

Späť do obchodu