O nás

GalaxyR-jpeg-bez odsazení copy

Založená roku 1995. Odborný garant AVS technológie pre ČR a SR.

Svetový špecialista na psychotechnológie, jeden z prvých dodávateľov AVS technológie v Európe.

 • Prvý dodávateľ domácich biofeedback prístrojov v ČR a SR.
 • Od roku 1996 najväčší dodávateľ AVS prístrojov v ČR a SR.
 • Od roku 2003 najväčší dodávateľ AVS prístrojov v Európe.

Na Slovensku pôsobí dcérska spoločnosť Galaxy Slovensko od roku 2006.  Mnohí si pamätáte na našu prvú predajňu otvorenú v apríli 2006 na Dunajskej ulici v Bratislave, potom presťahovanú na Špitálsku ulicu blízko Dvoch levov. Áno, ako čas letí, letos to už bude 16 rokov, čo ponúkame AVS prístroje a iné doplnky pre zdravý životný štýl pre slovenských zákazníkov.

 

Prvenstvo a úspechy Galaxy (v oboru AVS technológie):

 • Vlastný vývoj od roku 1998, ako druhá firma v Európe.
 • Najväčší sortiment a služby v Európe
 • Prvá kamenná predajňa v kontinentálnej Európe (Galaxy Praha, 1998).
 • Dosiahnutie obratu 1.000.000 EUR ako prví v Európe.
 • Zastupujeme všetkých svetových renomovaných výrobcov AVS prístrojov (výhradne). 
 • Prvý dodávateľ samoužívateľských biofeedback prístrojov v strednej Európe (1995).
 • Odborný garant oboru AVS technológie v ČR a SR.
 • Od roku 1996 najväčší dodávateľ AVS prístrojov v ČR a SR.
 • Od roku 2003 najväčší dodávateľ AVS prístrojov v Európe.
 • Zavedenie novotvaru ,,psychowalkman“ do slovenského a českého jazyka (svetový unikát, ochranná známka Galaxy).
 • Zavedenie AVS technológie do českého zdravotníctva (najväčší projekt 1996-1998).
 • O Galaxy a ich prístrojoch  bolo publikováné v rokoch 1995-2012 cez 225 reportáží a článkov (tlač, rozhlas, televízia – ČR a SR).
 • K roku 2016 cez 120.000 zákazníkov – užívateľov

Nejviac nás teší, že naši zákazníci, najmä užívatelia AVS prístrojov, sú s výrobkami nadmieru spokojní (98% spokojenosť) a že im pomáhame
významne zlepšovať zdravie a život.

 

 


 


 Prodejna_Praha

Predajňa Galaxy Praha na Moráni (1998-2013). 

 

Garancie Galaxy

Garantujeme Vám, že s našimi AVS prístrojmi budete spokojní! Rovnako ako 150.000 zákazníkov-užívateľov AVS prístrojov pred Vami.

 • Všetky výrobky, ktoré dodávame, testujeme alebo sami vyvíjame.
 • Uvádzame iba overené a objektívne informácie.
 • Celkový počet obslúžených zákazníkov, eshop i predajne (1995-2021): zhruba cez 320.000 osôb (opakované nákupy sa rátajú za jednu osobu). 
 • Podieľame sa na svetovom vedeckom vývoju, spolupracujeme so stovkami českých a zahraničných lekárov a vedcov a so Svetovou asociáciou pre AVS technologiu (WAAT). 

 

Čo všetko pri nákupe AVS prístroja Galaxy dostávate?

 • Overený a garantovaný účinok.
 • Návody, rady a tipy k čo najlepšiemu využitiu – na základe 25 rokov skúseností niekoľko desiatok tisíc užívateľov pred Vami.
 • Vždy všetko kompletné k používaniu, nemusíte už nič dokupovať – môžete ihneď začať používať.
 • Poradenstvo – kedykoľvek, aj pri používaní.
 • Vynikajúce návody na používanie (originál Galaxy) – prehľadné, informačne bohaté, aktualizované.
 • A konečne: naša starostlivosť kedykoľvek: môžete se s nami poradiť – o zdraví, chorobách, súvislostiach s našimi výrobkami. Staráme sa o svojich záujemcov a zákazníkov do posledného dychu, a to stále – nielen pred predajom

 

 

História spoločnosti Galaxy (a AVS technológie) v ČR

1985-1990 / S AVS prístrojmi sa v zahraničí stretlo niekoľko českých lekárov, medzi nimi aj CSc. a MUDr. Vladimír Edl. Pán doktor Edl si jeden AVS prístroj priviezol a začal používať – jednalo se o pomerne veľký model, v tej dobe ešte ,,krabicový“, neprenosný.

1990-1993 / Objavujú sa nahodilé pokusy AVS prístroje rôznej výroby a kvality v Česku predávať. Medzi tieto prípady patrí i pokus neznámeho obchodníka predávať podomácky zhotovený ,,AVS prístroj“, kedy svetlá i zvuk sú zabudované v lyžiarskej helme.

1994-1995 / Jeden z prvých Čechov, ktorí pochopili význam AVS prístrojov, bol Milan Calábek, známy český guru alternatívnej medicíny, znalec východných filozofií a zmenených stavov vedomia. V svojom tenkrát legendárnom obchode Mandala v Dlouhé ulici v Prahe predával belgický AVS prístroj Dreamer 5 (6 programov) za 8.500 Kč/ cca 354 eur.

1995 / Ján Valuch (starší) objavil AVS prístroje v zahraničí, ihneď sa nimi nadchol a nechal si poslať niekoľko kusov. Po prvom vyskúšaní  ich poskytol novinárom a niekoľkým lekárom.

1996 / V českej  tisku vychází 3 první reportáže o AVS technologii a čtenáři bombardují redakce, aby jim poskytly kontant, kde si mohou přístroje koupit. Jan Valuch (st.) zakládá se synem (Jan Valuch ml.) společnost Galaxy, která se stává hlavním propagátorem AVS přístrojů u nás, později i v Evropě.

1997 a ďalej / V českej a slovenskej tlači vyšlo postupne cez 250 reportáží, v najrôznejších novinách a časopisoch, vrátane časopisov ako sú Playboy, Spy, Reflex či Chatár a chalupár a vzniklo zhruba 20 reportáží v televíziách a rozhlase. Jan Valuch (st.) pokračuje v propagácii AVS technológie a ďalších neurotechnológií, okrem iného píše prvé vydanie publikácie: ,,Neurotechnológia, mozog a súvislosti“, ktorá sa predáva dodnes (3. vydanie).

1998 / Spoločnosť Galaxy začala používať a do českého a slovenského povedomia zavedla výraz ,,psychowalkman“, ktorý má dodnes chránený ako svoj ochrannou známkou. Do tej doby sa  AVS prístroje označovali ako ,,Počítače (prístroje) pre stimuláciu mozgu (mysle).“ Označenie psychowalkman je teda českým názvom, ale postupne ho preberajú aj ďalšie jazyky.

1997-2000 / Prvá veľká vlna zujmu o AVS prístroje – spoločnosť Galaxy predáva ročne niekoľko tisíc kusov a exportuje do Polska a na Slovensko. Okrem iného zorganizovala projekt: ,,Zavedenie AVS technológie do českého zdravotníctva“, kedy sa s AVS prístrojmi osobne zoznámilo niekoľko stoviek lekárov.

2001 / Spoločnosť Galaxy otvorila ďalšie predajne a možnosť vyskúšania v ďalších väčších mestách.

2003-2008 / Druhá veľká vlna záujmu o AVS prístroje: niekoľko desiatok tisíc Čechov a Slovákov, zákazníkov Galaxy, prijíma  AVS prístroje do svojho života ako bežnú súčasť starostlivosti o zdravie a osobný rozvoj.

2006 / Česká materská spoločnosť Galaxy vstupuje na slovenský trh a otvára predajňu dcérskej spoločnosti Galaxy Slovakia v Bratislave na Dunajskej ulici.

2009 / O český a slovenský trh sa viditeľne uchádzajú ďalší  dodávatelia, zatiaľ iba na internete. Jedná sa o dovoz prístrojov menšej kvality, väčšinou konkurujú zavedeným značkovým výrobkom Galaxy iba nižšou cenou na internete, k tomu napomáha aj hospodárska kríza.

2010 / Spoločnosť Galaxy vyvíja vo väčšej miere vlastné aplikácie, napríklad stimulačné programy a na trh uvádza prvé dva ,,vlastné“ AVS prístroje (Dreamer a Brainmax) – vyrobil ich zavedený výrobca na objednávku Galaxy, časť programov vyvíjala Galaxy.

2014 / Po ,,hubených“ rokoch, kedy poklesol predaj vďaka hospodárskej kríze, nastáva v roku 2014 oživenie. Začína byť záujem aj o ďalšie neurotechnologické metódy, najmä biofeedback.

2015 / Rast opäť pokračuje, ročný nárast obratu o 15%. Uvádzame na trh prelomovú novinku ,,Laxman Premium“, najlepší AVS prístroj vo svete, kedy spolu vyvíjame design a väčšinu programov. Čím dál viacej zaujímajú  AVS technológie českú aj slovenskú medicínu.

2016 / Dodávame na trh ,,Relaxman“, ktorého vývoj prebiehal takmer celý v Česku. Je to najväčšia udalosť v AVS technológii za posledných 6 rokov. Naše prístroje priťahujú pozornosť radov celebrít (našich i svetových), čoho využívame v propagácii a to sa zasa spätne vracia v podobe rastu objednávok. Po dlhých 8 rokoch otvárame opäť novú predajňu – Galaxy Brno. Medziročný rast obratu je 34%.

2017 / Přinášame ďalšie novinky, ako sú Sady programov k Laxmanu, alebo nový AVS prístroj Neo. Okrem bežných zákazníkov si v tomto roku naše AVS prístroje zakúpilo zasa viac lekárov a špecializovaných odvetví, napríklad Český olympijský výbor. Vytvorili sme a financovali unikátny projekt ,,Liečba ADHD“, ktorého prozatímne výsledky sú fantastické. Rast obratu medziročne: 21%.

2018 / Vyvíjame ďalšie výrobky, najmä programy pre Laxman.

2019 / Pokračujeme v štandardnej práci. Nič relatívne nového sa nedeje, ale vždy nás teší, že sme pomohli ďalším tisícom ľudí. Postupne sa obmieňa tým firmy.

2020-2021 / Roky epidémie covid - pokles tržieb, ekonomická neistota. Na druhú stranu - v krizi často vznikajú dobré veci, tak bolo vďaka útlmu obchodu viac času na vývoj. Svetlo sveta spatril špeciálny program na imunitu pre Laxman (Superimunita), ktorý dodávame zadarmo a vynikajúce sady programov pre Laxman - Sladký spánok a Bez tinnitu. 

2022 / Zvyšuje se predaj nových biovýrobkov, najviac svetelnej terapie (svetelné okuliare, lampy). Je to sortiment, ktorý nás fascinuje: úžasné účinky pre dnešnú dobu, prirodzené použitie, dostupná cena. 

 

Kontakty

Velkoobchod, propagácia, marketing: Email: hana.visvaderova@gmail.com, telefon: 0911/660 091

Spolupráca s novinármi, stratégia: Jan Valuch, MBA. Email: valuch@galaxy.cz

Kontakty pre zákazníkov (predaj, eshop apod.) nájdete TU.

 

 

Späť do obchodu