Neohodnotené

ENERGIE pre každý den – sada programov pre AVS prístroj Laxman

Špeciálna  sada dodatočných programov pre Laxman obsahuje veľmi krátke, ale extra účinné programy pre dobitie energie v priebehu dňa.

Skladem (>5 ks)
Kód: 232
Značka: Galaxy
€84
Sada Energie
Tip

Sada Energie – 17 programov pre Laxman

Táto Sada programov bola vytvorená na základe skúseností a dopytu zákazníkov. Obsahuje veľmi krátke programy na dobitie energie v priebehu dňa. Sada nezaprie inšpiráciu prírodnými národmi a prírodou – neide však o samoúčelnú snahu zapáčiť sa tým, čo je teraz populárne. Z prírody a prírodných rytmov, z ktorých často čerpá i použitá hudba, totiž naozaj sála obrovská autentická sila, ktorá má schopnosť člověka dobiť, upokojiť, priviesť k psychickej vyrovnanosti. Z tejto sady je možné použiť dva rôzne programy ihneď za sebou.

 

V tejto Sade je použitá svetová novinka

Svetovou novinkou tejto sady je použitie princípu binaurálnej hudby. Binaurálny tón je takový, kedy do obidvoch uší prúdi rozdielna frekvencia. Princíp binaurálneho tónu je využívaný u drvivej väčšiny AVS prístrojov: do jedného ucha prúdi frekvencia napr. 5 Hz a do druhého 18 Hz. Mozog, resp. sluchový orgán sa vďaka tomu naladí na frekvenciu rozdielu týchto dvoch tónov, tj. na 13 Hz. V tejto sade je u troch skladieb  použitá binaurálna hudba. Znamená to, že hudobná sekvencia je rozložená na dve rôzne frekvencie a do obidvoch uší prúdi rovnaká hudba, ale na rozdielnej frekvencii. Tento princíp vytvára hudobne estetický a pri tom fyziologicky veľmi účinný stimul.

 

Hudobná (audio) časť programov – tieto programy používajú tri rôzne druhy hudobných stimulov: 

  • samotnú hudbu, resp. hudobnú skladbu, čo sú napríklad i zvuky prírody apod.
  • kombináciu hudobnej  skladby a binaurálnych rytmov (najčastejšie stimulačný zvuk AVS prístrojov)
  • binaurálnu hudbu, čo je hudobná skladba prevedená do binaurálneho rytmu
     

Ukážky hudby (v mp3) použité u programov  Energie – na počúvanie
Upozornenie: kvalita použitých ukážok je tu z kapacitných dôvodov znížená  (momentálne pripravujeme)

Delfínia láska

 

Indiánský spev

 

Radosť v rytmu bubnu

 

Zoznam programov

Anam Cara 3:20
Program, ktorý Vám dodá energiu a zároveň Vás drží v stave relaxácie. Je výborný napríklad pred druhom činnosti, na ktorú sa potrebujete sústrediť a zároveň byť uvoľnený a kreatívny. Medwyn Goodall, ktorý je autorom hudby k programu, je slávny multiinštrumentalista a autor new age hudby. Vo svojich skladbách sa väčšinou inšpiruje bájnymi mýtmi. V tomto prípade keltskými. Anam cara totiž v gaelštine znamená priateľ duše. A práve takový je tento program, je to priateľ pre celý Váš deň.

Biela ako slnko 3:40
Skladba sa rozbieha pomalými tónmi klavíra a nádherným ženským vokálom. Môžete teda oddychovať a relaxovať. Zároveň sa však skladba a frekvencie programu pomaly presúvajú do vyšších a vyšších frekvencií a Vy tak v stave relaxácie navodenej skladbou zároveň naberáte silu, energiu a motiváciu na to, čo Vás ešte čaká. S programom Biela ako slnko bude Váš deň prežiarený svetlom a radosťou.

Dech didgerida 3:30
Didgeridoo je klasický austrálsky hudobný nástroj vyrábaný väčšinou z eukalyptu vyžraného termitmi. Posledných niekoľko desaťročí sa však rozšíril do celého sveta, pomáha totiž ľuďom znova objaviť radosť z hudobnej improvizácie. Nie sú tu žiadne presne dané stupnice, ani zvuky, všetko záleží iba na Vás. A presne taková je skladba Dech didgerida – hravá, radostná a energetizujúca. Ponorte sa do svojho dychu a dychu didgerida. V priebehu skladby sa rýchlo menia frekvencie nahor a dolu a program je teda vítaným dobíjačom energie. Okamžite preladí myseľ.

Delfínia láska 4:40
Program obsahujúci zvuky delfínov, dlhé tóny príčnej flauty a kláves vytvára nádhernú, hladivú atmosféru podmorského prostredia. Liečivé vlastnosti zvukov delfíínov boli už veľakrát preukázané a používajú sa napríklad v liečbe detí s psychickými poruchami. Nechte svoju myseľ na chvíľu spočinúť pod morskou hladinou a plávať v náručí delfínov. Program navodzuje stav vyššej alfy, ktorá súvisí s relaxáciou a bdelou mysľou zameranou do vnútra. Pomôže Vám rýchlo sa zbaviť úzkosti, stresu a smutku.

Štrngajúca energia 4:20
Tento program je výnimočný, pretože používa namiesto klasických pulzovacích zvukov zvuky štrngáčov. To má niekoľko výhod, mozog je avšak zaujatý novými zvukmi, ktoré ešte nepozná, je teda sústredenejší, a preto taktiež skôr naladený na požadované mozgové vlny. Zároveň je však šum štrngáčov liečivý, pretože obsahuje obrovskú škálu frekvencií, toľko potrebných pre Vaše telo. V programe Štrngajúca energia, sa strieda v krátkych intervaloch niekoľko štrngajúcich rytmov zladených s frekvenciou pulzovania svetiel. Výsledkom je príjemný stav bdelosti a energie.

Indiánsky spev 3:52
Krásny indiánsky rituál oslavujúci bájné časy, doplnený modernými rytmami, zavedie Vašu myseľ na chvíľu na miesto, kde nemáte starosti. Počúvajte indiánského šamana a cíťte to, že sme všetci prepojení, máme svoje poslanie na zemi, a že i cez ťažké dni sme mocnými bytosťami silne spätými s prírodou a jej cyklami. Tento program Vám dodá sebedôveru.

Mandala 4:21
Hora Kailáš je bájnou horou v západnom Tibete. Opradenou mýtami veľa kultúr, v posvätnej úcte ju pútnici obchádzajú a recitujú mantry. Toto sedenie Vám dovolí ucítiť energiu a silu tejto hory, na ktorej sa podľa dávnych legiend usídlili bohovia, a preto je na nej dodnes zakázané vychádzať. Program je relaxačný, používa zvukov flauty, zvončekov a mís. Preto je určený hlavne k upokojeniu emócií. Pokiaľ ste v stave úzkosti, hnevu alebo stresu, použite tento program, aby ste sa navrátili do emočnej rovnováhy, prirodzeného vnútorného pokoja a mieru. Hudobná skladba pochádza z CD Kailash mandala.

Motivácia 5:00
Tento program se na prvé použitie môže zdať ako jednoduchý program bez pulzných binaurálnych zvukov, typických pre AVS technológiu. Zdanie ale klame. V tomto programe nie je použité priameho binaurálneho pulzovania, ale binaurálny rytmus je vytvorený priamo z hudby, resp. zvukov prírody. Zvuky v jednom uchu sú frekvenčne posunuté a tým vzniká binaurálny rytmus, pre poslucháča vedome nerozoznateľný, ale hlboko ovplyvňujúci mozgové vlny. Tento program je vhodný k navýšeniu motivácie, dodania odvahy a navodenia bdelých mozgových vĺn beta.

Pre náročný deň 5:00
Pokiaľ Vás čaká pracovne náročný deň a ste v strese iba z pomyšlenia na to, čo všetko Vás čaká, tak práve pre Vás je určený tento program. Hudbu k nemu zložil Aeoliah, slávny hudobník, učiteľ a liečiteľ, ktorého hudba býva často nazývaná anjelskou. Frekvencie a farby tohto programu navodia vo Vašej mysli stav sústredenia a bdelosti, a tak Vás pripraví na očakávaný stres a dodajú Vám silnú energiu a vieru, že všetko zvládnete.

Prenikanie 37:00

Tento program pomáha preniknúť do zablokovaných vrstiev podvedomia a otvára prístup k podvedomým spomínkam a informáciám. Je vhodný pre vyvolanie potláčaných zážitkov a emócií späť do vedomia a ich následnému spracovaniu. K tomu pomáhajú náhle zmeny frekvencie, kedy po počiatočnom pomalom prechode do vĺn theta frekvencia zasa rýchlo narastá a toto se veľakrát opakuje. Týmto sa informácie a emócie zasunuté (potlačené) do podvedomia dostávajú na vedomú úroveň. Ide o prospešný liečivý proces. Po celú dobu hrajú tibetské zvonky a misy, ktoré nám svojimi vysoko liečivými zvukmi pomáhajú udržať si pri celom procese vnútorný pokoj, spracovať svoje bloky a posunúť sa tak na svojej ceste trocha ďalej.

Previbrovanie 11:30
Danny Becher je považovaný za jedného z najlepších hudobníkov na tibetské misy a gongy. V tomto programe je použitá jeho skladba Transformation (Premena), ktorá sa dokonalo hodí k zvukovej masáži a vybalancovaniu celého Vášho tela. Zvuky gongov Vám postupne previbrujú všetky časti tela a nechajú plaviť energiu tam, kde bola zablokovaná. Previbrovanie je naviac doplnené frekvenciou theta, frekvenciou pre hlbokú meditáciu, ktorá Vám pomôže, aby Vaša premena bola čo najhlbšia.

Radosť v rytme 7:00
Ste smutný a unavený? Alebo máte naopak energie a radosti na rozdávanie a chcete v tomto krásnom stave prežívať svoju radosť naplno? Pozdvihnite si náladu, nabite sa energiou a hlavne sa radujte! Veselé a radostné rytmy od hudobníka Jamese Ashera sú pre Vás presne to pravé. Program je určený pre telesnú a emocionálnu pohodu, strieda sa v ňom veľa farieb a frekvencií pre nádherný zážitok. Pustite k sebe energiu a radosť práve teraz!

Radosť z ohňa 3:00
Oheň je živel plný radosti, tvorivosti a sily. V tejto skladbe od Medwyna Goodalla je vyzdvihnutá práve jeho energetičnosť a hravosť. Skladba taktiež pripomína atmosféru, ktorú ľudia zažívajú u večerného ohňa, a Vy sa príjemne bavíte v kruhu svojich blízkych. Program samotný je ľahko energetizujúci a udržuje Vás na bdelých mozgových vlnách hladiny beta, takže ho môžete použiť pokiaľ se cítite unavení, ale ešte nechcete ísť spať.

Šamanov sen 5:40
Krátky program navádzajúci šamanský tranz je doprevádzaný zvukmi bubnov, dažďových palíc a vĺn oceánu. Ako potvrdzujú šamanovia domorodých kmeňov po celom svete, najlepší nástroj pre prechod vedomia do extatického tranzu je bubon. Ten je v tomto programe použitý namiesto klasického pulzovania a prináša tak úplne nový audiovizuálny zážitok krátkej cesty do sveta šamanov a iných dimenzií vedomia. Frekvencia 3 Hz objavujúca sa v tomto programe je naviac frekvenciou na hranici spánku, môžete teda i zaspať a nechať si snívať ten pravý šamanský sen.

Srdce Zeme 8:30
Program pre navodenie mozgovej frekvencie Schumannovy rezonancie, frekvencie na ktorej vibruje jadro zeme, a ktorá bola u ľudí preukázaná ako vysoko liečivá. Napríklad zvyšuje regeneráciu, kvalitu spánku, množstvo energie a celkovo rýchlosť hojenia. Pomáha nám pochopiť veci, ktoré nám nie sú v bežnom vedomí príliš jasné. Tento program Vám pomôže prežiť chvíle absolútneho pokoja v náručí Zeme. Nádherný vokálny sprievod speváčky Ashany Vám navodí stav dokonalého uvoľnenia. Ideálne použitie je ako oddych v robote pre hľadanie riešení.

Tropický ostrov 4:00
Zvuky vtákov, šumiaceho potoka za krásneho slnečného dňa sú tým pravým pre telo unavené dlhou zimou alebo úzkosťou. Užite si pocit, že ste na tom najkrásnejšom ostrove svojho života, nič Vás netrápi a jediné, čo máte práve na práci, je vyhrievať sa na slnku. Hudba v tomto programe je binaurálne upravená tak, aby Vám pomohla sa rýchlo dostať do stavu alfa. Bez počuteľného pulzovania uzdravujú zvuky prírody Vaše telo a dostanú Vás do stavu vnútornej rovnováhy.

Večerný les 6:00
Ďalší binaurálne upravený program využívajúci zvukov večerného lesa na binaurálnej frekvencii 3 Hz. Zvuky večerného lesa Vám pomôžu dosiahnuť vnútorného pokoja a pohodu ešte pred zaspaním, Váš spánok tak bude hlboký a prípadné sny by mali byť pozitívne a tvorivé. Pri častejšom používaní by sa mala postupne zlepšovať i kvalita Vášho spánku.

 

Stiahnutie sady do AVS prístroja Laxman je veľmi jednoduché (návod na stiahnutie je priložený k CD). Podľa návodu na použitie AVS prístroja Laxman sa všetky dáta z CD bežným spôsobom prekopírujú cez PC do prístroja Laxman. Veľkosť sady Energie je 200 MB.

 

Autorská práva: Supervízie a odborná kontrola: Jan Valuch
Vydávateľ: Galaxy
Spoločnosť Galaxy ďakuje hudobnému vydavateľstvu Oreade za licenčné poskytnutie niektorých hudobných nahrávok.

 

Balenie obsahuje

CD s programami a hudbou (na stiahnutie do prístroja Laxman) v obale
Programová knižnica, ktorá sa vojde do prenosnej bielej brašničky Laxman

 

 

Späť do obchodu