Neohodnotené

MEDITÁCIE – sada programov pre AVS prístroj Laxman

Špeciálna sada dodatočných programov pre Laxman.

Skladem (>5 ks)
Kód: 891
Značka: Galaxy
€84
Sada Meditace
Tip

Sada Meditácie – 12 programov pre Laxman

Sada programov Meditácie je určená pre začiatočníkov aj skúsených meditátorov.  Vhodný program si každý vyberie podľa popisu a ďalšou pomôckou, ako postupovať pri užívaní, je vlastná skúsenosť – pocit z vyskúšania. Programy sú relatívne krátke a ich dĺžka je vhodne zvolená z obecných skúseností s praktikovanou meditáciou a z našich skúseností z oblasti AVS prístrojov. Meditácia uskutočňovaná kratšiu dobu má vyššiu účinnosť kvôli udržaní mysle v určitej hladine alebo na určitej téme. Vynikajúcim stimulom, ktorý zaisťuje celkovú účinnosť programov, je tu rovnako ako u iných Sád programov hudba. Prevedenie a použitie hudby je u tejto Sady zrejme najdokonalejšie, čo je dobre: u meditácie to je naozaj veľmi účelné.

 

Pozoruhodnosti

Za zmienku stoja dve veci, ktoré sa prejavili pri testovaní, ešte pred zahájením predaja. Prvou zaujímavosťou je použitie zvukov plodu v delohe - podľa očakávania vracajú tieto zvuky veľmi účinne užívateľa do materského lona, teda do oblasti nekonečnej a všeobjímajúcej lásky a pokoja. Ďalšou vynikajúcou vecou, ktorá sa podarila je program ,,Srdečná čakra". Pri testovaní  a aj u zákazníkov na predajňách Galaxy sme zaznamenali veľmi silný účinok na oblasť srdečnej čakry. Prejavoval sa úžasným upokojením, ,,mierom" v duši, niektorí ľudia taktiež zaznamenali fyzické uvoľňovanie svalstva v oblasti srdca.

 

Hudobná (audio) časť programov – tieto programy používajú tri rôzne druhy hudobných stimulov: 

  • samotnú hudbu, resp. hudobnú skladbu, čo sú napríklad i zvuky prírody apod.
  • kombináciu hudobnej skladby a binaurálnych rytmov (najčastejšie stimulačný zvuk AVS prístrojov)
  • binaurálnu hudbu, čo je hudobná skladba prevedená do binaurálneho rytmu
     

 

Ukážky hudby (v mp3) použité u programov Meditácie – na vypočutie
Upozornenie: kvalita použitých ukážok je tu z kapacitných dôvodov znížená.

Alikvótna meditácia

 

Rytmus života

 

Vyhľadávanie totemu

 

 

Zoznam programov

Pred meditáciou 5:50
Krátky program, ktorý je ideálny použiť pred začiatkom meditácie. Na začiatku sa rýchlo striedajú frekvencie a farby, aby sa Vaša myseľ dostala z obyklých stereotypov. Následne prichádza krátka meditačná časť,  v ktorej je použitá frekvencia Schumannovy rezonancie – frekvencie jadra zeme, ktorá sa osvedčila ako tá najlepšia pre meditáciu. Vďaka tomu pre Vás bude meditovanie ľahšie a pokrok sa bude dostavovať rýchlejšie. Tento program je tiež veľmi užitočný pre začiatočníkov, pomôže prekonať prípadné počiatočné nezdary v meditácii. Pomôže Vám začať meditovať v správnom rozpoložení mysle.

Prenikanie 16:07
K tomu, aby sa mysel a telo dostali do stavu pokoja a zdravia, je potrebné predovšetkým očistenie od špatných návykov,  stresu a strachov nahromadených v minulosti. Tento program Vám môže pomôcť postupne preniknúť do zablokovaných vrstiev podvedomia. Jemne bude vytahovať a uvoľňovať nazbierané napätie a bloky mysle. Náhle opakujujúce sa frekvencie zariadia, že emócie potláčané v podvedomí sa uvoľnia do vedomej časti mysle, ktorá je reprezentovaná vysokými mozgovými vlnami. Tento proces sa nazýva ,,znovuprežitie“. Odnepamäti sa ich snaží vyvolať i dosahovať mystici, šamani, regresívni terapeuti a dnes aj psychológovia, pretože je to ,,očista“ mysle. Pri tomto procese dôjde k uvoľneniu negatívneho emočného potenciálu (z podvedomia) a ten nás tak už prestane negatívne ovplyvňovať. U ľudí duševne trénovaných potom tento proces spôsobí príliv intuitívnych nápadov, myšlienok, múdrosti, sebapoznania, ponaučenia… Môžete sa pritom dotýkať samotných koreňov Vášho bytia a Vašej osobnosti. Po počiatočnom pomalom prechode do vĺn theta zasa frekvencia rýchlo narastá. Po celú dobu naviac hrajú tibetské zvonky a misy, ktoré Vám svojimi vysoko liečivými zvukmi pomáhajú udržať si pri celom procese vnútorný pokoj a posunúť sa vo vývoju a práci na sebe ďalej.

Šamanská cesta 25:00
Šamanská cesta patrí k najstarším formám meditácie. Domorodé národy celého sveta užívali rytmu bubnov k navodeniu zmeneného stavu vedomia. Tento program používa namiesto klasického pulzovania zvuk bubnu o frekvenci 4,5 Hz. Táto frekvencia odpovedá hlbokým mozgovým vlnám theta, a práve tieto vlny boli namerané u skúsených šamanov v stavoch najhlbšieho tranzu či tibetských mníchov pri speve súter. V programu budete zavedení do hlbokého stavu theta. Ktorú šamanskú techniku použijete a za akým účelom svoju šamanskú cestu podniknete, to už závisí len na Vás.

Meditácia s alikvótmi 5:49
Meditačný program na hladine mysle theta, ktorú inak zažívajú skúsení meditátori a šamani, je sprevádzaný spevom novodobého šamana Dannyho Bechera. Alikvóty sú pre speváka tými nejliečivejšimi tónmi vo vesmíre a majú aj na poslucháčov prirodzene harmonický a hlbokosiahly efekt. Sú obsiahnuté hlavne v tých najprirodzenejších zvukoch, ako je dášť či šumenie listov. Navracia mysli sviežosť a pôvodnú detskú radosť. Počúvaním alikvótneho spevu sa taktiež budete postupne viac približovať schopnosti sami si alikvótne zaspievať. Program napomáha zážitkom duchovnosti a pocitu prepojenosti so všetkým živým.

Požehnanie mantrou 8:01
Spev mantier určite patrí k tým najúčinnejším nástrojom meditácie. S pomocou stáleho opakovania jednoduchého spevu, ktorého slová objavili väčščinou indickí mudrcovia v stave hlbokej meditácie, sa postupne vypína racionálne myslenie a prichádza zážitok duchovnosti. Naviac posledné výskumy ukazujú, že uvoľnené hlasivky spoľahlivo uvoľňujú emočné bloky. Tým, že si budete spievať, postupne získate kontrolu nad svojimi emóciami a môžete sa pravidelne liečebne prečisťovať od nazbieraného napätia. Tento program obsahuje krásnu mantru Gayatri, ktorá uvádza celú bytosť do harmónie a prináša šťastie a radosť. Text tejto mantry je: Om bhur bhuvaha svaha Tat savitur varenyam Bhargo devasya dhimahi Dhiyo yonah prachodayat. Spievajte ju súbežne s priebehom programu.

Rytmus života 16:17
Prieskumy ukazujú, že plod v delohe väčšinu času neprespí, ale premedituje! Plod má asi dve tretiny svojho času v delohe mozgové vlny odpovedajúce skúseným meditátorom. V programe Rytmus života se stanete ľudským plodom a zvuky delohy Vás môžu preniesť do časov, kedy pre Vás bola meditácia tou najľahšou vecou na svete. Deloha je naviac prvým prostredím, s ktorým sa ľudská bytosť stretne a je podvedomo spojená s pocitmi radosti a bezpečí. Účinky tohto programu môžu byť tedy i liečivé a môžu Vám dopomôcť k skutočne hlbokému uvoľneniu.

Uvoľnenie hlasiviek 8:17
Zvuk bručiacich tibetských mníchov je jedným z najliečivejších vôbec. Toto fascinujúce bručanie nie je len formou hlbokej meditácie. Jeho technika je založená na dokonalom uvoľnení hlasiviek a ako ukazujú vedecké výskumy, uvoľnenie hlasiviek spôsobuje uvoľnenie emočných blokov. Tým, že si budete púšťať tento program, sa postupne samotným počúvaním naučíte taktiež uvoľniť svoje hlasivky a v krátkej chvíli tiež veškeré nazhromaždené napätie po náročnom dni. Veľmi nezvyklý spev naviac na chvíľu zbaví mysel zažitých stereotypov myslenia, ktoré nám bránia v meditácii. Program pracuje s frekvenciou 4,5 Hz a frekvenciou 7,8 Hz, čo sú mozgové vlny najčastejšie zaznamenané u skúsených tibetských mníchov.

Srdečná čakra 4:59
Meditácia na srdečnú čakru je jednou z najznámejších, najmä v indickej tradícii. Vďaka nej by sme mali byť schopní sa postupne otvoriť láske a súcitu, stať sa prirodzene lepšími bytosťami. V tomto programe je použitá hudba Benna Scotta (tibetské misy) a Chriss Michell (flétna), ktorá je určená práve pre zharmonizovanie a prečistenie 4.tej čakry. Započúvajte sa niekoľkokrát do nášho programu a energia v srdečnej čakre sa postupne zharmonizuje. Zvládnuť každodenní stresy potom pre Vás môže byť oveľa jednoduchšie.

Hľadanie totemu 15:34
Tento program bol vytvorený preto, aby Vás doprevádzal na šamanskej ceste hľadania totemového zvieraťa. Za zvuku štrngania a šamanského hudobného nástroja môžete preniknúť do hlbín podvedomia a získať tu svoje totemové zviera alebo predmet sily. Program môže byť ale tiež použitý na prácu s potlačenými zážitkami a vzorcami správania v podvedomí. Ponorte sa pozvoľna do stavu hlbokej thety, užite si možnosť pracovať na svojom podvedomí. Program Vás postupne dovedie k vyššej frekvencii na rozmedzie podvedomia a vedomia, kde máte čas postupne nové návyky dostať z Vášho podvedomia do vedomia a podržať si silu tejto zmeny.

Óm 17:02
Óm je podľa indických svetcov zvuk, ktorý stvoril celý vesmír. Hovorí sa mu tiež Otec všetkých tónov a je základným tónom indickej tradičnej hudby. Jeho spev je praktizovaný vo veľkej časti Ázie od Indie až po Japonsko. Užite si i Vy vibrácie prechádzajúce celým telom. Program Óm vibruje na zvukovej frekvencii odpovedajúcej tomuto tónu, je i tu, rovnako ako v klasickej muzikoterapii, určený k hlbokej meditácii, uvoľneniu napätia a harmonizácii celej bytosti.

Schumannova rezonancia 12:00
Program vibrujúci na frekvencii 7,83 Hz, ktorá odpovedá frekvencii pulzácie zemského jadra. Nie je náhodou, že pri vedeckých meraniach mozgových vĺn skúsených meditátorov bola nameraná najčastejšie práve táto frekvencia. Zároveň bolo namerané najväčšie prekrvenie mozgu a je predpokladané, že na tejto mozgovej vlne tiež mozog najefektívnejšie pracuje. Frekvencia Schumannovej rezonancie je zároveň hranicou medzi vedomím a podvedomím. V tomto programe máte jedinečnú možnosť zakúsiť na sebe účinky Schumannovej rezonancie, ktoré by ste inak pri klasickej meditácii zažili najskôr až po dlhšom intenzívnom tréningu.

V lese za dažďa 16:17
Relaxačný program doplnený zvukmi dažďa v lese. Dopadajúca voda masíruje zmysly a vyvoláva zážitok očisty. Prechádzka lesom a načúvanie jeho zvukom je stále jedným z najjednoduchších spôsobov, ako upokojiť svoju myseľ. Zvuky lístia, vtáčikov a v tomto prípade i dažďa sú naviac tými najliečivejšími a naše telá pri ich nedostatku strádajú. Program vás postupne zavedie až na frekvenciu Schumannovej rezonancie, na ktorej rezonuje zemské jadro. Váš zážitok harmónie a spojenie s prírodou se tak stáva hlbinný.

 

Stiahnutie sady do AVS prístroja Laxman je veľmi jednoduché (návod na stiahnutie je priložený k CD). Podľa návodu na používanie AVS prístroja Laxman sa všetky dáta z CD bežným spôsobom prekopírujú cez PC do prístroja Laxman. Veľkosť sady Meditácie je 175 MB.

 

Autorská práva: Supervízia a odborná kontrola: Jan Valuch 
Vydávateľ: Galaxy
Spoločnost Galaxy ďakuje niekoľkým autorom a hudobnému vydavateľstvu Oreade za licenčné poskytnutie niektorých nahrávok.

 

Balenie obsahuje:

  • CD s programami a hudbou (na stiahnutie do prístroja Laxman) v obale
  • Programová knižnica – obsahuje okrem nasledujúceho popisu i grafy s frekvenciou programov.

 

 

Späť do obchodu