Neohodnotené

Sladký spánok - sada programov pre AVS prístroj Relaxman

Sada programov na nápravu nespavosti (insomnie), rôznych ďalších porúch spánku a zlepšenie kvality spánku i u zdravých a mladších osôb. Určené pre samoužívateľov, vhodné aj pre zdravotných profesionálov. NOVINKA 2023! V edíci MEDICLINE.

Skladem (>5 ks)
Kód: 1054
Značka: Galaxy
€173
1080 sada relaxman sladky spanek cd potisk (1)
Novinka

Sada 51 spánkových programov pre Relaxman

Nové, extra účinné (a krátke) programy na liečbu a skvalitnenie spánku.
Súčasťou účinných programov je autorská hudba a hovorené príbehy a rozprávky, uspávanky, spánkové afirmácie a mantry + jeden program v elfštine!  
 

 

Popis a výhody v bodoch:

Neprekonateľná účinnosť v samoliečbe nespavosti a ďalších porúch spánku – v súčasnosti najúčinnejšia zdravá pasívna metóda na svete. 

Programy cielene riešia najrôznejšie spánkové ťažkosti a situácie:

 • plytký, nedostatočný, nekvalitný spánok (cítite sa neoddýchnutí, vyčerpaní...)
 • neschopnosť zaspať rýchlo po zaľahnutí
 • nechcené probúdzanie sa v noci alebo skoro ráno
 • neschopnosť zaspať po dlhom sledovaní monitoru, displeja telefónu (modré svetlo)
 • syndróm spánkovej apnoe vrátane chrápania
 • narušený spánek pri práci na smeny
 • narušené cirkadiánne rytmy
 • rýchle zdriemnutie si v priebehu dňa (doplnenie spánku – tzv. mačacie/kočičie spánky)
 • nespavosť ako syndróm iných ochorení úzkosti, depresie, bolesti, posttraumatický syndróm a ďalšie)

 

Veľké množstvo programov (51) – pre každého, navždy. 

Zlepšuje kvalitu spánku i u ,,zdravých“ osôb, už od 20.roku života.

Vyššia účinnosť (hĺbka, rýchlosť, cielenie) ako existujúce štandardné spánkové programy, zhruba o 50%.

Najkratšie programy na spanie – dĺžka klasických programov už od 8 minút, resp. v priemere od 12 minút.

 

Programy sú univerzálne:

 • ide ich zmysluplne využiť i na hlubokú relaxáciu
 • na zaspávanie ide účinne použiť iba audiostopu (to znamená púšťať si ji z mobilu, CD, MP3 prehrávača apod.)

 

Svetová úroveň prevedenia programov z hľadiska zdravotnej a technologickej odbornosti:

 • podieľ niekoľkých svetových vedcov, konzultantov, lekárov, vedeckých vývojových centier a univerzitných kliník
 • zhotovené na základe rešerší klinických štúdií vykonaných za posledných 30 rokov
 • použitie špeciálnych techník AVS metódy (tzv. schody, dvojité rytmické zvuky, rozrušenie stávajúceho vzorca mozgových vĺn a ďalšie)
 • vyvinuté pod záštitou World Association for AVS technology
 • testované v poslednej fázi i v praxi, priamo s užívateľmi

Presné informácie, aké programy a ako využívať.

Všetky programy majú zvukovú zložku (väčšinou hudbu, zhruba polovička hovorené slovo, niektoré prípadne rytmické zvuky).

Použité špeciálne techniky mentálneho programovania a koučovania, napríklad cielene zostavené afirrmácie na spanie vrátane ich použitia v hudbe, neurolingvistické programovanie, hypnotické príkazy, stimulačný šepot, hovorené mantry.

Autorské spracovanie textov a hudby špeciálne a iba pre túto sadu. Unikátny výber poviedok, rozprávok, hudby i ich interpretácia profesionálmi (samozrejme cielene nie známymi osobnosťami).

Uvedené ďalšie rady, ako postupovať pri špecifických poruchách spánku (syndróm nepokojných nôh apod.)

Vylepšené označenie programov na displeju (s_Spánok)

Ako bonus: jeden program s hovorenými spánkovými mantrami v elfštine.

 

Zoznam programov - kategórie:

Príbehy a rozprávky- 21 programov

Uspávanky - 8 programov

Pocitové programy - 4 programy

Afirmačné programy - 5 programov (+1 rovnaký program ženským hlasom)

Cielené programy - 13 programov

Podkategórie cielených programov: Mačacie spánky (2), Prebúdzanie sa v noci (3), Práca na smeny, cirkadiánne rytmy (3), Rôzne zamerania (4), Spánková apnoe a chrápanie (1).

-

-

Viac tu, návod i programová knižnica na stiahnutie:

SPANOK_knižnica_web

SPANOK_navod_web

 

 

Zaznamenaný príbeh:

 

,,Priateľka mala problémy so spaním. Nič tragického, občas sa proste zobudí v noci alebo nad ránom a nemôže zabrať, zle zaspáva. Napokon, v 50 rokoch veku môže prísť plytší spánok skoro na každého. Nie je to teda katastrofa, ale obťažuje to – nevyspaná do roboty, nevie kedy zaspí a rovnako nevie kedy sa zobudí. Lieky na spanie brať nechce – vie, že to je cesta do pekieľ. Vyskúšala už všetko možné: vitamíny, doplnky stravy, vetranie, nepiť poobede kávu, novú matrac. Všetko funguje alebo skôr nefunguje tak akosi – troška a ako kedy. Pokus omyľ, hľadanie a žiaden zvláštny výsledok. Jednou mi povedala, aby som jej niečo rozprával, že nemôže zaspať. Vybral som si reálny príbeh o živote Heinricha Schliemanna, objaviteľa Tróje, pretože ma zrazu napadol. Ale bolo celkom jedno, čo to bolo za príbeh: priateľka zaspala pri druhej vete. Ďalší deň som sa tešil, že si vypočuje zopár ďalších viet, nech sa ničo nového dozvie. Nevypočula – zaspala opäť pri druhej vete. Ďalší deň sa to opakovalo, ďalšie a iné príbehy – zakaždým zaspala do desiatej vety, teda po jednej, dvoch minútach. Keby som nezažil, neuverím.“

Väčšina dospelej populácie vyspelých krajín číta od polovičky 19. storočia, teda necelých 200 rokov. Ale rozprávať a počúvať príbehy – to robí človek od nepamäti, pravdepodobne viac ako 200 000 rokov. Ľudský hlas, rozprávanie a spev je zakódovaný v našej DNA. Nie je ťažké si predstaviť, že po státisíce rokov bolo rozprávanie, napríklad večer v chýži, jaskyni, jedinou univerzálnou spoločenskou udalosťou, duchovnosťou i zábavou ľudského spoločenstva a súčasne veľmi silným relaxačným momentom, čo si v tých dobách ľudia samozrejme ani neuvedomovali. Zaspávanie s rozprávaním a spevom je zapísané v našej DNA ako pevná súčasť osobnosti.

 

 

Zo zákulisia:

Schody

Snažili sme sa vylepšiť všetky AVS techniky hlavne z dôvodu, aby sme znížili čas programov potrebný na zaspanie. Vylepšili sme teda techniku schodov: program sa posunie do nižšej frekvencie a tam chvíľu pôsobí. Pak sa zasa posunie nížšie, zasa chvíľu pôsobí a to sa opakuje, dokiaľ nedôjde k naladeniu do hlbokého spánku: hladiny vedomia delta. Pri vývoji sme testovali 5 rôznych modelov schodov a s výsledkom sme veľmi spokojní.

 

Sponarova

Elfština                                               

Áno, jeden program používa spánkové mantry v elfštine! V rovnakom programe taktiež budete počuť spievať írskou gaelštinou, čo je najpodobnejší pokračovateľ pôvodného jazyka Keltov. Niektoré programy sme tvorili snadno a rýchlo. Napríklad programy zo sekcie ,,Príbehy" - po nahovorení rozprávok v štúdiu bolo zhotovenie programu už snadné. Ale u Elfov sme strávili asi 20 hodín času - vymyslieť spánkové mantry, tie preložiť, naštudovať výslovnosť, nahrať (3x sme prerozprávali už hotovú verziu), potom teprve zhotoviť program... 

 

Violoncello

Vedeli sme, že do Uspávaniek potrebujeme hlboký smyčcový nástroj, pretože hlboké tóny ukľudňujú a uspávajú. Že bude nakoniec výsledok takto krásny, sme si ale ani nedokázali predstaviť. Na začiatok sme oslovili niekoľkých filharmonikov a nahrávok na ,,cello" a čiastočne i aranžmánu hudby sa ujal violoncellista a hudobný pedagóg Láďa Schneider (Dipl.um). Ukážka nižšie (z programu Dobrú noc) je najprv podklad a bez ostatných nástrojů a  spevu to nie je ono, ale aj napriek tomu je  takto krásná. Hlavne je pre spanie účelná.  Ladislav Schneider vyrez                                                                             

Upozornenie: ukážku pripravujeme 

 

Klinické štúdie

Ďakujeme  za odbornú spoluprácu vedcom z USA, Japonska, Francie a Belgie.

 

Autorská práca

 

IMG_20210210_143859

Na fotografiách sú interpreti hovorených príbehov, rozprávok, mantier, muzikanti uspávaniek a šéf nahrávacieho štúdia. Zhotoveniu všetkých autorských vecí sme venovali v súčtu cez 200 hodín roboty. Volili sme profesionálov pri práci s hlasom (herci, moderátori, lektori hudby apod.), ale úmyselne sme neangažovali známe osobnosti, lebo by odvádzali mentálnu pozornosť od skutočného cieľa - uspanie a navodenie kvalitného spánku. Na vzniku tejto Sady se podieľalo v priebehu 10 mesiacov cez 25 osôb.  

 

Prekvapenie

Jedná sa o prvú sadu k Laxmanu a Relaxmanu, pri ktorej zažijete veľa nových vecí v práci so svetlom (okuliarmi), zvukmi, hudbou, hovoreným textom. Nájdete tu tiež dosť prekvapivých momentov. Napríklad Uspávanka Ho ho Watanay je celá odohraná iba na banjo. Najskôr se nám to zdalo ako šialený nápad - uspať niekoho banjom(!) - lenže výsledok je skvelý.

 

Balenie obsahuje

 • CD s programami (na stiahnutie do prístroja Laxman alebo Relaxman) v obale
 • návod a tlačenú knižnicu programov

 

 

 

 

Späť do obchodu