Neohodnotené

Relaxácia – sada programov pre AVS prístroj Relaxman

Novinka 2023! Špeciálna sada programov pre najhlbšiu relaxáciu a nácvik relaxačnej reakcie.

Skladem (>5 ks)
Kód: 9933
Značka: Galaxy
€84

Sada Relaxácie – 8 programov vedených hlasom

Táto Sada ponúka novú úroveň relaxácie - relaxáciu riadenú, vedenú hlasom. Môžete zažiť hlbšie prežitky, cielenejšie uvedenie do hlbokej relaxácie a návrat späť k bežnému vedomiu, ešte rýchlejšie uvoľnenie, väčšie upevnenie automatickej relaxačnej reakcie, počúvanie pozitívnych afirmácií alebo možnosť využiť vlastnú vizualizáciu. V neposlednom rade je počúvanie príjemného hlasu a príbehu, na ktorý vaša myseľ reaguje oddychom, krásnym zážitkom.

Hudobné nahrávky, v ktorých vás ľudský hlas vedie k uvoľneniu mysle i tela, nie sú nič neznáme: prvý raz sa objevili na svetovom trhu už v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Dnes je u nás na dostanie viac takových nahrávok. Samozrejme spojenie hovoreného slova – slovom vedenej relaxácie v tej najvyššej ideovej kvalite a najúčinnejšej relaxačnej metódy, audiovizuálnej stimulácie, je ešte o úroveň vyšší zážitok a účinok.
Návod na použitite obsahuje i jednoduché triky, ako využiť túto Sadu ešte lepšie - nad rámec svojho účelu. Napríklad počúvaním samotných hudobných nahrávok (v MHD apod.). Vďaka efektu automatickej relaxačnej reakcie tak môžete krásne zrelaxovať a odstrániť stres kdekoľvek v priebehu pár minút. Alebo môžete pomocou špeciálneho režimu vytvoriť na Laxmane vlastný spánkový program pre deti, kedy ako hudobný sprievod bude ich obľúbená rozorávka.

Pre túto Sadu sme vybrali popredných autorov i nahrávky v tejto oblasti. Autormi hlasom vedenej relaxácie sú Roman Svoboda, ing. David Gruber, Mgr. Petr Růžička a Jan Valuch. Spoluautorov Sady je však ešte viac, niektorí sa podielali na tvorbe ďalších textov alebo nahovorení programov, ako napríklad herec Ota Jirák. 

 

Krátke ukážky niektorých programov (iba hudobná uložka+slovo):

Dúha (hovorí Ota Jirák) (ukážku pripravujeme)

 

 

Svižná relaxácia (ukážku pripravujeme)

 

Autogénny tréning (ukážku pripravujeme)

 

Zoznam programov

Autogénny tréning čas 26:31
Dostatočne dlhá a kvalitne vedená (riadená) relaxácia. Zo strednej relaxácie prechádzate do hlbokej relaxácie a zasa späť do strednej relaxačnej úrovne. Jedná se o klasicky prevedenú autogénnu relaxáciu. Hovorené slovo i hudobný sprievod je originálnym dielom  Petra Růžičky, zachovaným vo svojom pôvodnom znení.a táto relaxácia je veľmi komplexná, ale nedá sa tvrdiť, že je najlepšia zo všetkých v tejto sade. Každému vyhovuje niečo iné.

Dúha 22:28 
Stredne relaxačný program so snovým príbehom vás odpúta od každodenných starostí. Končí výstupom do bdelého vedomia, takže si program nepúšťajte neskoro večer alebo pred spaním. Vhodné je zaradiť ho ako pobedňajšiu relaxáciu.

Lovy na medvede 22:26
Program na mierne osvieženie, miernou relaxáciou, preladenie od každodenného zhonu. Pri pútavom príbehu zabudnete na bežné starosti a nabijete sa energiou. Vhodné použiť po príchode z roboty, pred trávením voľného času.

Svetelná guľa – verzia pre ženy 41:02 – verzia pre mužov 39:58
Výborná hlboká relaxácia, ktorá je naviac obohatená dvoma prvkami: pozitívnymi afirmáciami pre život a ďalej priestorom pre vizualizáciu vlastných cieľov. Nemusíte si vopred nič pripravovať, nahrávkou Vás po celý čas povedú hlasom. Hovorené slovo i hudobný sprievod je originálne dielo Romana Svobody, zachované vo svojom pôvodnom znení. Poznámka: verzia pre mužov a pre ženy sa líši len formou oslovovania, inak sú totožné.

Svižná relaxácia 14:17 
Toto sedenie ukazuje, ako sa môžete naučiť perfektne zrelaxovať v priebehu iba štvrť hodinky. Hovorená vedená relaxácia jedného z našich popredných leaderov osobného rozvoja. Nahrávka je obohatená priestorovým 3D zvukom. Hovorené slovo i hudobný  sprievod je originálnym dielom Davida Grubera, zachovaným vo svojom pôvodnom znení.

U babičky 19:46  
Hezký príbeh jedného letného dňa Vám naozaj vyčistí hlavu. Prenieste sa na iné miesto, v čase späť. Program má veľmi podobnú hudobnú stimulačnú zložku ako program O prázdninách, ktorý je obsiahnutý v Laxmane Basic a Laxmane Premium. Svetelná stimulačná zložka a frekvencie programu, ktoré najmä zaistia konkrétny účinok, sú rozdielne.

Uvoľni sa 15:52
Jedná sa o hluboko relaxačný program. Sprievodca Ota Jirák Vás hovoreným slovom povedie do hlbokej relaxácie a späť. Môžete pri ňom pokojne i zaspať, čo je pre zdravie veľmi prospešné. Je zaujímavé, ako v hlbokej relaxácii prestanete vnímať časti textu, ale to vôbec nevadí: na účinnosť to nemá negatívny vplyv. Naviac sa tak zakaždým môžete tešiť z iných zážitkov. Mierny návrat k bdelému vedomiu zaistí, aby ste na konci programu precitli, pokiaľ zaspíte. Je vhodné ho použiť v podvečerných hodinách alebo večer. Program je súčasne koncipovaný ako odstraňovač rôznych bolestí, čo ide robiť v hlbokej relaxácii oveľa ľahšie. Je jedno, či ide o bolesť psychickú alebo fyzickú. Ak vás v tomto smere niečo trápi, pripomeňte si krátko toto téma pred spustením programu. Potom už len počúvajte pokyny vášho sprievodcu.

Vízia 19:52
Prvá časť programu vás perfektne zrelaxuje, hovorenými pokynmi, frekvenciami, hudbou. V ďalšej časti môžete (a nemusíte) použiť svoju fantáziu a vizualizovať si, zhmotniť si svoje sny, cieľe. Hlas vás vedie a dáva pokyny, kedy a ako si vizualizovať. 

 

 

Návod na použitie:

Návod na stiahnutie - navod-knižnica: Čakry návod-knihovna vnitřek-web

Návod v tlačenej verzii je samozrejme  vložený k CD.

 

Stiahnutie:

Stiahnutie sady do AVS prístroja Relaxman je veľmi jednoduché (návod na stiahnutie je priložený k CD) - cez PC. 

 

 

Balenie obsahuje:

  • CD s programami a hudbou (na stiahnutie do prístroja Relaxman) v obale
  • Programová knižnica
  • Návod ako nahrať programy do AVS prístroja

 

Autorská práva: 
Supervízia a odborná kontrola: Jan Valuch
Vydávateľ: Galaxy, 2017
Spoločnost Galaxy ďakuje spoluautorom nahrávok Ing. Davidu Gruberovi, Mgr. Petru Růžičkovi a Romanu Svobodovi.
Nahrávka programu Svižná relaxácia: Hudbu nahrala skupina Grajcar. Vlastný text čítal David Gruber. Zvuk spracoval Ivo Roubal. Použité skladby: Ľudové pesničky neznámych autorov Ruža, Raslavické polky a Avant de Mourir autora George Boulangera upravil René Vojtovič. 

Späť do obchodu